O akademii

Uczyć, Bawić, i wychowywać – to nasza dewiza, a także sprawdzony przepis na ukształtowanie wartościowego człowieka. To plan minimum, jednak jego udana realizacja – zawsze daje nam poczucie sukcesu oraz dużej satysfakcji. Nasze zaangażowanie, oprócz pracy stricte piłkarskiej, ukierunkowane jest też na kształtowanie pozytywnych cech osobowości, budowanie poczucia własnej wartości u dziecka oraz kształtowanie jego charakteru. Dzięki temu, niezależnie od tego jak w przyszłości potoczy się kariera sportowa dziecka, łatwiej będzie mu odnaleźć się w wielu obszarach dorosłego życia. Jak widać, jesteśmy Akademią Piłkarską, która nietypowo definiuje swoje cele i misję. Nie oznacza to, że nie interesują nas sukcesy sportowe naszych podopiecznych. Uważamy jednak, że są one kwestią wtórną, pewną wartością dodaną oraz naturalną konsekwencją „zespołowej” i odpowiedzialnej współpracy z dziećmi oraz ich rodzicami. Jeśli natrafimy na podatny grunt w postaci talentu albo uda nam się uaktywnić świadomość i zamiłowanie młodego człowieka do ciężkiej pracy – będziemy mogli wspólnie cieszyć się czymś więcej…

 

 

Pomysłodawcą i inicjatorem założenia Akademii, jest były Reprezentant Polski – Marcin Kuś, który grał w kilku klubach krajowej ekstraklasy, ma też za sobą występy w zagranicznych zespołach. Impulsem do urzeczywistnienia idei powołania do życia wyjątkowego – innego, niż wszystkie, piłkarskiego klubu dla dzieci i młodzieży, był jego syn, który zapragnął założyć futbolowe korki.  Poszukiwanie optymalnych warunków dla sportowego rozwoju syna, zaowocowały decyzją o stworzeniu unikalnego miejsca, w którym młodzi naśladowcy Lewandowskiego czy Messiego, znajdą wszystko to, czego potrzebują.

 

Dzieci bardzo szybko się uczą, a jeśli robią to chętnie i są odpowiednio zmotywowane – to proces nauki przebiega jeszcze efektywniej. Trzeba jednak pamiętać, że młody człowiek, oprócz niewątpliwego potencjału do rozwoju, ma też – z racji wieku – szereg psychofizycznych ograniczeń. Świadoma, umiejętna i kompleksowa praca, oparta zarówno na wiedzy, doświadczeniu i autorytecie różnych specjalistów ze świata sportu, trenerów, pedagogów czy lekarzy – to recepta na sukces. W Akademii budujemy przede wszystkim człowieka, który przy okazji może, ale wcale nie musi zostać wybitnym piłkarzem.

Wierzę, że wartości, które chłopcy wyniosą z Akademii, takie jak – rywalizacja w duchu fair play, sumienność, praca zespołowa, godne znoszenie niepowodzeń i wyciąganie z nich wniosków, nie poddawanie się w sytuacjach kryzysowych, a także ciągła praca nad samym sobą – pozwolą im stać się lepszymi ludźmi, właściwie zaadaptowanymi do życia, w jakim coraz częściej zauważalny jest brak zasad czy poszukiwanie „dróg na skróty”. Praca bez zbędnej presji, pozwala skupić się na indywidualnych predyspozycjach zawodnika i rozwijaniu ich w naturalny, niczym niewymuszony sposób. Efektem takiego podejścia, połączonego z koncentracją na wielu innych aspektach, może być wychowanie dobrego piłkarza, który do końca swojej kariery będzie kochał to, co robi. Dodatkowo, sprawność ruchowa, jaką Państwa pociecha nabędzie w trakcie ogólnorozwojowych treningów piłkarskich, przyda jej się w przyszłości do uprawniania innych aktywności fizycznych.

Marcin Kuś

 

Ważnym celem, jaki wyznaczamy sobie w Akademii, jest zaszczepienie już u najmłodszych dzieci miłości do piłki nożnej, ponieważ to co kochamy – zawsze robimy najlepiej. Podczas treningu piłkarskiego w dużej mierze stawiamy na  rozwój ogólny, więc w trakcie zajęć kładziemy też nacisk na ćwiczenia gimnastyczne oraz koordynację. Uważamy, że zabawa jest najlepszą formą dotarcia do dzieci, a jednocześnie doskonałym narzędziem do umiejętnego wdrażania różnych elementów piłkarskiego rzemiosła. Nasza kadra trenerska składa się z doświadczonych specjalistów, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje, uczestnicząc w rożnych warsztatach i szkoleniach futbolowych. Nierzadko są też aktywnymi bądź byłymi piłkarzami, dzięki czemu mogą wykazać się dodatkowo boiskowym autorytetem. Przy okazji, nasi trenerzy/instruktorzy – to prawdziwymi pasjonaci piłki nożnej i pracy z młodzieżą oraz bardzo odpowiedzialni opiekunowie.

 

Prowadzimy szeroki nabór do Akademii i nie stosujemy żadnej selekcji. Stoimy na stanowisku, że każdy powinien dostać swoją szansę, dlatego na treningi zapraszamy wszystkich amatorów „kopanej”. Często zdarza się, że potencjał fizyczny, techniczny bądź mentalny danego zawodnika, objawia się dopiero po czasie, a do jego wydobycia wymagane jest właściwe podejście i okoliczności. Bezpośrednio po naborze, rozmowie z rodzicami i wstępnej ocenie poziomu umiejętności oraz predyspozycji młodego adepta, trafia on do odpowiedniej grupy treningowej. Taki sposób sprawia, że cały zespół rozwija się w równym tempie w ramach przyjętego systemu szkolenia, a edukacja piłkarska jest najbardziej efektywna. Proponujemy pracę drużynową, bez presji, w przyjaznej oraz serdecznej atmosferze – to z pewnością optymalne warunki dla kompleksowego i zdrowego rozwoju Waszego dziecka.

Ze sportowym pozdrowieniem!

Zarząd Akademii Piłkarskiej Marcin Kuś

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych,
Polityka Prywatności.
Akceptuję